| nice67 a întrebat:

Neata TPU! As avea nevoie de ajutor si mi-ati fi tare de folos daca ma puteti ajuta cu urmatoarea: Am de facut o sceneta de 4-5 minute cu un obiect (ruj, pix, etc) format din 4 personaje. straight face Imi puteti da niste sugestii, va rog?

1 răspuns:
| Sentry a răspuns:

Asta e improvizatie teatrala. Ai timp sa lucrezi la asa ceva. Daca e vorba ca acel obiect sa fie multifubctional atunci: pix-->microfon, luneta, sageata, etc. Daca doar trebuie sa faci ceva cu un ruj sau un pix timp de 5 minute, atunci nu stiu, faci o sceneta in care pui in evidenta acel pix, de ex:esti la birou tau si scrii cu acel pix, vine colega ta si iti da peste mana din greseala in timp ce gesticula si vorbea cu tine, tu disperi ca pixul s-a dus sub pant si incerci sa il scoti. Etc