| AanoniM17 a întrebat:

Nu merge sa vorbesc la microfon pe mess. cand configurez pe mess microfonul merge dar nu imi detecteaza camera desi camera vede f bine.deci cum sa fac sa pot vb la microfon?

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

In fereastra principala de la mess

apesi pe messenger/preferences/video & voice dupa care ai scris cu albastru : open video and voice setup clik pe el
dupa ce apesi o sa ai step 1of 3 microfone vorbeste la el daca merge o sa iti dea ok cu verde apesi next o sa auzi in boxe niste sunete si iar next iti va detecta camera si iti arata imaginea din webcam si finish asta e tot trebuie sa mearga

daca ai camera web cu microfon si microfon separat se bat capin cap si nu merg la fel patesc si eu am un canyon wemcam cu microfon incorporat si microfon separat.
Pe mess nu merge camera ci microfonu ei. trebuie sa-l dezactvez din device manager si sa las microfonul celalalt asa merge perfect...nu stiu de ce dar am gasit o solutie cu dezactivarea microfonului din webcam si vadca merge sper sa te ajute

Daca nici asa nu merge cauta versiunea de yahoomessenger 11.0 aia merge perfect 11.5 are unele buguri

| AanoniM17 explică (pentru soul2soull):

Pai exact asa am facut doar ca nu imi detecteaza camera nu imi arata nimic nici o imagine si nu imi dau seama de ce.

| soul2soull a răspuns (pentru AanoniM17):

Reinstaleaza driverul cauta pe site-ul oficial
si incearca si pe alt port usb