| cristiansonix a întrebat:

Sall all, deci m-am uitat peste CSS...si am nevoie de putin ajutor, as vrea sa pun o poza peste poza. Adica exemplu
Poza principala
Poza...
Iar in locul... sa apara alta imagine.
Cred ca o sa intrebati de ce nu pun in ps sau un alt editor de poze? Pai vreau sa fac un buton.

8 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Pai fa un buton in photoshop exact cum vrei sa arate si din css fai partea activa (cel de unde dai click) doar pe suprafata care vrei, sau mai bine, faci in photoshop butonul propriu zis si ca sa il aplici si poza ii setezi pozei respective background si dai link catre buton. Poate imi trimiti pe privat codul, sa vad daca mai stiu si poate te pot ajuta.

| cristiansonix explică (pentru Seby90):

Deci bro, nu pot sa am acces la pc.O problema cu monitorul.Deci am pozele, dar cum pun poza intr-o parte iar poza cealalta langa. Fara ps. sau altele! Doar prin limbaj de programare.

| Seby90 a răspuns (pentru cristiansonix):

Pai pozitii relative, in acelasi div, daca nu reusesti sa le aliniezi pe acelasi rand, da-i margin left exact cat are dimensiunea poza.

| cristiansonix explică (pentru Seby90):

Ok thx. o sa incerc.

| cristiansonix explică (pentru Seby90):

Imi poti da codul? ca am incercat. dar:/nu merge

| Seby90 a răspuns:

Nu am mai lucrat de mult. Arata-mi ce ai acum

| cristiansonix explică (pentru Seby90):

exemplu

| cristiansonix explică (pentru Seby90):

as putea face img mai mica si aialalta( a 2-a)sa o pozitionez langa? Iar bg-ul sa fie de aceeasi culoarehappy?