| Flamand_Cristy_1995 a întrebat:

Sall TPU, am pus de curand Windows 7 Ultimate din 2009 si daca
vreau sa fac rezolutia mai mica se vede dextop-ul inconjurat de negru si asa face si in jocuri, ce sa fac? Ajutati-ma! Funda!

Răspuns Câştigător
| Lisiele a răspuns:

Ai nevoie de adobe.Sunt niste programe care fac totul singure.iti aseaza imaginea pe desktop, iti regleaza rezolutia, iti regleaza rezolutia jocurilor, etc.
http://www.adobe.com/ro/downloads.html
programele din chenarul gri sus in dreapta sunt gratis si exact de ce ai tu nevoie.

| Flamand_Cristy_1995 explică (pentru Lisiele):

Dar care dintre ele?

| Lisiele a răspuns (pentru Flamand_Cristy_1995):

Toate alea din chenarul gri...iti sunt folositoare.

3 răspunsuri:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Tine-ti intotdeauna rezolutia la rezolutia monitorului. Nu ai nici un motiv sa faci o alta setare, decat la jocuri daca vrei baga rezolutia mai mica dar sa aiba aceeasi ratie.