| WAYNEZ a întrebat:

Saluatare.Cum pot să-mi verific cardul pe contul de paypal? E un cod de 4 cifre și nu știu de unde să-l obțin.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te pot ajuta daca imi dai clarificari:

1. Ti-ai introdus cardul bancar in contul Paypal?
Adica, ai introdus toate datele persoanle corete, asa cum eunt in buletin?
Ti-ai introdus si datele cardului bancar cu numele corect si toate datele?
2. Daca toate datele sunt introdouse corect in paypal, atunci paypalul detecteaza cardul bancar si trage din el $2
3. La 2 zile dupa ce paypalul ti-a tras cei $2 iti trimite email cu un link in care tu trebuie sa pui un cod de 4 cifre.
4. Acel cod de 4 cifre se gaseste in EXTRASUL DE CONT BANCAR al contului tau.
Poti merge la banca sa ceri un extras de cont, ca sa vezi in descrierea tranzactiei acel cod.
Daca ai internet banking, te loghezi in cont si vezi codul in descrierea acelei tranzactii.
5. te introci acasa si te duci la linkul trimis de Paypal, unde pui codul de 4 cifre si submiti.
6. Paypalul vede atunci ca verificarea este completacu nume, prenume, adrese, card bancar apartiand aceluias cont si atunci iti valideaza acontl, informandu-te ca esti ELIBIBIL si ACTIV.
Din acel moment, mai dureaza 2-3 zile sicei $2 vor fii de pozitati in contul tau bancar.
Toata verificarea asta poate dura 5-7 zile lucratoare, deoarece este considerata tranzactie internationala si banii ies din banca ta si trec prin alte banci electronice.

Atentie: adresa aceea de email, cu care ai facut contul bancar este bine sa fie una foarte importanta si pastrata numai pentru lucuri serioase, fiindca acolo te va contacta payaplul si tot prin acea adresa de email poti primii bani de la alt user din paypal, sau pai trimite tu, altuia.

| NLS a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca unde ai contul pe care l-ai atasat.
Din cate retin, trebuie mers personal, nu se poate prin eMail, telefon, pentru a evita inselaciunile. Cel putin asa era mai demult cand mi-am facut contul.
Dupa vreo 3 zile lucratoare, o sa primesti codul prin posta.

| mastadont a răspuns:

Dacă ai internet banking se poate verifica din aplicație. Tot ce trebuie să faci e să verifici ultimele tranzacții iar la cea de la paypal îți va fi afișat și acel cod. Eu mi-am actualizat anul acesta cardul și așa am reușit să-l confirm fără să mai merg la bancă.

| NLS a răspuns (pentru mastadont):

True, daca ai internet banking pe contul bancar, vezi codul pentru verificare, fara sa mergi la banca.