| nike2014 a întrebat:

Am o problema cu windows-ul...Am instalat acum ceva timp windows 8.1 si acum cateva zile a inceput sa imi schimbe atuomat ferestrele, nu conteaza daca sunt in joc sau ceva, iar pe google e ca si cum as deselecta o fereastra si trebuie sa apas iar pe cea actuala, iar daca nu, revine automat, cam in 3 secunde. Cineva mi-a zis ca ar fi de vina faptul ca nu am windows-ul activat. L-am si activat si tot degeaba! Stiti cumva care ar fi problema?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai ceva malware sau virus pe el.
Verifică ce programe ai în STARTUP list.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica mai pe inteles cum iti schimba ferestrele? Te referi ca iti deschide o noua pagina cu alt motor de cautare decat Google? Ceva gen Ask sau Search?

Cred ca odata cu instalarea uni program ai lasat bifat la instalare si un Adware,un add-ons sau ce mai vine odata cu instalarea unui program folositor. Incearca sa intri in Internet Explorer si acolo setezi pagina de cautare Google. Dupa ce ai setata asta, descarci programul Adwcleaner, il instalezi si rulezi cu el. Dupa ce ti-a rulat dai click pe Cleaning. Restartezi laptopul si la repornire vei fi intampinat de un fisier Log in care iti va fi descris ce Adware s-a sters din laptop.Un Adware este considerat un virus care iti face probleme in laptop, deschide si inchide pagini, schimba motoarele de cautare. Acesti Adware se instaleaza cu buna stiinta atunci cand vrei sa instalezi un program insa nu citesti si lasi bifate ceva adaosuri la programul care il vrei.

| gabrrieel a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea cred ca ar fi mai indicat windows 7.

| nike2014 explică (pentru gabrrieel):

M-am gandit si eu la chestia asta, dar nu as dori o reinstalare de windows...sunt student si stau la camin, am niste programe cu dimensiuni destul de mari, necesare cursurilor si internetul nu are o viteza buna...tin sa mentionez ca am instalat AutoCAD acum cateva zile si de atunci am aceasta problema!

| nike2014 explică:

Nu, nu imi deschide altceva! De exemplu atunci cand ai o fereastra cu My Pc sau orice folder, deschisa si nu e maximizata, si apesi click pe desktop...adica iti deselecteaza singur fereastra in care esti...si dupa cateva secunde o selecteaza inapoi, si chiar daca e si maximizata.