| Andr3y25 a întrebat:

Am un laptop Toshiba l750 si de câteva zile se aprinde greu... In sensul ca mi se aprind beculetele dar când apăs pe butonul on nu se întâmplă nimic.Pana acum îl lăsăm fără baterie 1 minut si se aprindea, dar nu cred ca era de la baterie.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

E posibil sa fie de la acumulator! Unele modele fac urat (depinde cum e gandita partea de incarcare), atunci cand sunt probleme cu acumulatorul!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai cumva uitat în el vreun CD/DVD? dacă da, scoate-l și vezi dacă e vreo diferență. La fel dacă ai unități externe pe USB.

| stlucian a răspuns:

Poate o curatire cu CCeaner:

http://ccleaner.ro.softonic.com/

si/sau o curatire de praf a cooler-elor.Mai vezi ce ai in startup si renunta la ce nu-i important.O dafragmentare a HDD-ului de asemenea poate ar fi de folos.

| Andr3y25 explică:

Pana la urma era de la baterie... Pe parte de soft nu mă pot plânge, win original, antivirus la fel, fac update-uri saptamanal

era de la baterie, s-a dus

| sonyc3l a răspuns:

Sa nu fie hard ul sau placa de baza.du te la un service it xD