| anonim_4396 a întrebat:

Cind pornesc calculatorul el scoate un sunet foarte gros, hirie, si dupa vreo 3-4 incercari merge normal. Ce pot sa-i fac sau dati-mi niste sfaturi!

12 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ai verificat si tu ce caraie, desfaci capacu si te uiti in el si vezi ce caraie! si ne spui! noi nu avem de unde sa stim de la haraie, poate fi ventilatoru de la sursa, poate fi Coleru de la Procesor, sau HDD.

| benny a răspuns:

E de la cooler incearca sa-l cureti daca nu schimba-l nu costa mult asa am patit si eu.

| maryanshmen a răspuns:

In primul rand zgomotul ala vine de la sursa, deci trebuie curatata, iar pentru siguranta curata si restul calculatorului.

| Mh1 a răspuns (pentru maryanshmen):

Scriu pentru toti cei care au zis ca trebuie curatat de praf.Calculatorul cu o saptamana in urma a fost la o profilaxie tehnica.

| maryanshmen a răspuns (pentru Mh1):

E dusa sursa

| Mh1 a răspuns (pentru maryanshmen):

Sunteti siguri ca sursa e de vina?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba ventilatorul de la sursa!

| maria4567 a răspuns:

Pai...inceara sa ii cureti unitatea poate o fi plina de praf eu am patit si mi sa ars.incearca sa iei un burete mai micut sau si niste betigase de urechi si trebuie sa pui cate un pic de spirt pe ele. apoi sa i cureti bine unitatea si daca nu merge trebuie sa te duci undeva la un om mai pricepuit in calculatoare.succes!

| florin_9314 a răspuns:

Salut pai te-ai gandit la placa vidio si mie imi face la fel si era devina placa vidio! Vot-funda? Bye.

| AnonimaCuSentimente a răspuns:

Pai du-l la reparat si spune-i acelui lucrator sa-l curete

| Mh1 a răspuns (pentru AnonimaCuSentimente):

El este curatat.La profilaxie a fost curatat de praf.

| AnonimaCuSentimente a răspuns (pentru Mh1):

Totus ar tebuii sa-l duci la reparat!