| ShadowLoleris a întrebat:

Cum pot câștiga la loto 6/49 & noroc? Mulțumesc!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti tot timpul la o suma de mii € si cumperi loteria. Intro zi o sa castigi banii visati, dar fara sa gandesti la rau

| sierra1 a răspuns:

Iți spun un secret cum să câștigi SIGUR (că tot nu ne vede nimeni)

Joci vreo paișpe milioane de variante și garantez cu ce vrei, că vei fi fericitul cîștigător la cateforia I (toate cel 6 nr ghicite)

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Dap, dar daca faci socoteala, iese-n pierdere.

| sierra1 a răspuns (pentru doctorandus):

NU e sigur!

| Sn4k3 a răspuns:

Jucand si castigand.

| zilog a răspuns:

Mai bine te lasi!

câstigi mai mult prin a nu juca!

| ShadowLoleris explică (pentru zilog):

Da, dar vreau să mă angajez ca șofer de autobuz, și îmi trebuie în jur de 6000 de lei pentru categoriile B și D.
Tata cheltuie banii pe băutură, mama nu are...
Măcar să câștig de atât, ca să mă pot angaja, să fiu pe picioarele mele!

| zilog a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Din ce orș esști?

| zilog a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Te duci la agenția naționala de plasare a forțelor de muncă
din orșul tău
acolo găsesti liste cu job-uri
cu angajtori care chiar vor să angajeze in realitate
dar pentru că oamenii sunt leneși și puturoși ei vor să stea pe șomaj acasă

tu îti alegi de acolo un job nici prea greu dar nici prea ușor
care să fie plătit puțin mai bine de cât salariul minim pe economie

mergi la acel job timp de 3 luni
stai acasa la tine
si cumperi de mâncare de la depozit en-gros sau de la metro
sau de la super market-uri mari mâncare ieftina gen 7 lei kilogramul de pilpe
iti iei un set dinăla cu 12 Kg de pulpe dai pe ele 84 lei
iti ajung 12 zile + 4 saci de cartofi de la piață cu 1 lei Kilogramul
ii tii pe balcon si gata ai din ce să trăiești

Strângi banii si nu iti iei nici măcar bere deloc nici apă minerală
cauti prin casa carțile si ziarele să nu dai bani nici pe hârtie igienica
te abții nu te duci la munca cu autobuzul pentru ca te costa 2 lei du 2 lei intors ci te duci pe jos
la muncă îti iei de mâncare de acasă
2 sandwich-uri in care pui 2 felii parizer si o limgura de pateu de ficat gata îti ajunge, dintr-un tub din ala de pateu de ficat si din 1 kg de parizer poti sa faci sandwich-rui pentru 5 zile de muncă
Apă nu cumperi pentru că si apa de la robinet sau cea de la firma moca free poate fi băută.
Asa că daca nu mai dai banii pe apă minerală e și mai bine.
Cu curentul faci economie speli si tu la mână
și acum detii baii tăi personali pe cartea de debit si te duci la o școală de soferi care chiar face trebă bună nu la unii care trag tepe
trebuie sa citesti despre ei pe intenret
SI SĂ CITEȘTI PE CÂT TIMP ÎȚI FAC CONTRACTUL
CĂ EU MI-AM LUAT ȚEAPĂ CU SOSO AUTO MI-AU FĂCUT CONTRACT PE 3 LUNI
in prima luna au trecut 2 săpămâni aiurea
după 2 săptămâni am fost la analize
apoi au trecut 2 săptămâni să îmi dea rezultatul la analize unde m-au dus ei
apoi am făcut 2 ore de legislatie si nu a mai venit profesorul
apoi a trecut 1 lună degeaba să astept să facă rost de un profesor pentru scoala de soferi
apoi au facut rost de un profesor si am facut vreo 4 zile de legislatie sa fac 10 ore de legislatie
si am fost programat 1 singura data sa ies cu un instructor pe strada sa fac traseul
si in acel moment nu am putut eu sa ma prezint
pentru ca eram la munca la ora respectiva
ei nu puteau la alta ora

si gata s-a terminat timpul in care as fi putut face socala de soferi
asa ca mi-au luat banii degeaba aiurea si nu doar mie ci la mai multe persoane.

| nukeyly a răspuns:

1. poti castiga nejucand, gasind biletul pierdut de vecinu.
2. poti castiga corect? nu cred, da cred ca loteria e: facuta, aranjata, s-o dai pe langa constant pui 6 iasa 7 pui 12 iasa 13 ssmdp. Tin minte cand toate cele 6 numerele au iesit sub 10. ce sansa :)
3. din cand in cand mai castiga un nimeni, sa dea speranta, oilor.
4. poate? cu formule matematice si statistici bazate pe istoricul de pe siteul lor https://www.loto49.ro/arhiva-loto49.php

| DanielBosu a răspuns:

Cu noroc