| MILaurentiu999 a întrebat:

daca intru la o facultate pe locurile de buget ( de exemplu politehnica din Bucuresti) cam cati bani cheltuiesc pe luna? De exemplu pe mancare, cazare si alte cheltuieli.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde stai? la camin sau in chirie in apartament de lux?

ce mananci covrigi cu zacusca sau la restaurant in fiecaer zi?

cu ce te duci la facultate? pe jos sau cu taxiul?

unde bei cu prietenii? in camera cu bere la pet sau in Bamboo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing

| RalucutzaUcutza a răspuns:

Nu e un buget fix daca stai la cămin cu 3 persoane in camera platesti 1 milion fără utilitati( mai dai si acolo pana in 50 lei) daca stai cu 2 in camera 2 mil si daca stai cu 1 dai 4-5 mil.
Un abonament pe luna cu calatorii nelimitate e 35 de lei pentru studenti iar cu ratb-ul tot cam pe acolo cred dar ai nr limitat si se deconteaza la facultate jum din suma.
Pe mâncare asta depinde cat de mofturos esti, poti manca la cantinele căminului si e mai ieftin parca sau sa-ti cumperi si sa faci tu 3-4 mil. La asta chiar nu stii sigur.