| gladiatoru5000 a întrebat:

Am un vecin care tot mă enervează din cauza la rate (am. Vreo 21 rate ) tot ma hartuire cu faze gen chem miliția că fac zgomot ...stau la tara.

23 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu am mai auzit de asa ceva.laughing Cel mai probabil si politia va rade cand primeste apel de la vecinul.

| gladiatoru5000 explică (pentru dullcat):

Probabil e nebun Omu

| 93CDX a răspuns (pentru dullcat):

????

| dullcat a răspuns (pentru 93CDX):

Ce? Foloseste cuvinte.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pune ratele pe silentios!rolling on the floor
lasand gluma la o parte, politia nu are ce sa iti faca.Se va alege cu amenda ca a pus politia pe drumuri degeaba!
Vecinul nu are pasari? cumpara de la Kaufland? nu m-ar mira!

| gladiatoru5000 explică (pentru Fatamuntilor):

Are curcani și păsări și el laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Pai si curcanii fac galagie!
propune-i un schimb; da o rata pe un curcan!
sau pune-i in apropire sa vedeti cine face cea mai mare galagie,

| gladiatoru5000 explică (pentru Fatamuntilor):

Deja m-a vizitat garda laughing

| johnnny123 a răspuns:

Deci tu ai dreptul să fii enervat de observațiile vecinului, dar vecinul nu are dreptul să fie enervat de măcănitul a 21 de rațe?

| gladiatoru5000 explică (pentru johnnny123):

Ba da dar nu am posibilitate unde sa le pun in alt loc

| gabicoo a răspuns:

Bagă-le în lada frigorifică!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Le tai mai întâi!

| gladiatoru5000 explică (pentru gabicoo):

Nuhappy

| gladiatoru5000 explică (pentru gabicoo):

De ce sa le tai..trebuie sa dansez cum vor toți vecinii.laughing

| Sophieka a răspuns:

Toate ratele sunt femei de fac asa mare tam-tam de deranjeaza vecinii?

Sau de ce este el deranjat de ratele tale? laughing

| gladiatoru5000 explică (pentru Sophieka):

El e fost militian laughing)

| timidu89 a răspuns:

Nu ai voie sa ți mai mult de 11 capete. Și la nu știu ce distanță de casa vecinului. Am văzut la TV, nu vorbesc prostii.

| trophin a răspuns:

Bine a nu ai la apartament 21 de ratelaughing

| gabicoo a răspuns (pentru trophin):

Băi eu am avut pe un vecin de la parter care, acum câțiva ani, a construit la baza blocului un coteț, l-a împrejmuit cu gard de sârmă și a adus câteva găini și un cocoș! Miros, cotcodăceală, cântat de cocoș la 5 dimineața etc. Mai întâi vecinii i-au spus să le taie și să le congeleze. El că e sub geamul lui și că să ne mutăm dacă nu ne convine! Problema a fost rezolvă ușor cu grâușor din ăla pentru șoareci, fără Sanepid sau reclamații la autoritățile care nu fac nimic! A reclamat el că i-am otrăvit găinile și s-a ales și cu amendă!

| Sistemulxxl a răspuns:

Te poate vizita Sanepidul.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Dai si lui o rata

| gladiatoru5000 explică (pentru 4evergentleman2023):

Nu nu că deja a chemat garda pentru rate laughing

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Baga i rata atunci de la extremități in gura happy