| AleX6Ndru a întrebat:

Salut, de la ce bancă s-ar merita să îmi fac un card pe care să primesc salariul / alocația?

* Nu doresc păreri de la cei ce nu au încă 18 ani și vorbesc din auzite - vreau informații concrete.

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Kyttynna a răspuns:

Iti recomand sa te orientezi dupa doua lucruri in alegerea unei banci:
1. Apropierea fata de casa sau loc de munca, asta te va ajuta daca vei avea nevoie urgent sa retragi numerar sau sa soliciti informatii la sucursala. Daca locul de munca colaboreaza cu vreo banca anume, adica are conventie atunci iti recomand sa urmezi instructiunile angajatorului deoarece s-ar putea sa ai facilitati pe comisioane mai mici.
2. Intereseaza-te de lista de taxe si comisioane mai exact de: retragere/depunere de numerar de la bancomat sau ghiseu, comision lunar si anual de cont curent si de card. Acestea difera de la o banca la alta.
In functie de cele doua vei putea lua decizia cea mai buna.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing sau bt. Daca incasezi salariul ai cele mai mici comisioane dintre toate bancile