| Chuck a întrebat:

Salut.
Mi-am comandat ceva de pe internet, din alta tara, si se trimite prin UPS.
Legat de UPS, ce naiba e tracking-ul la ei? Vad ca nu se refera strict la cale.
"You will receive a tracking number once your order has been shipped."
Vreau si eu niste detalii, multumesc.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu cum e strict la UPS, dar la alte firme, cand intri pe site-ul lor, ai o fereastra unde introduci tracking number-ul si afli locul exact unde a ajuns coletul tau in acel moment.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ajunge oriunde. Asta e avantajul UPS: eventual, iti da un telefon sa te intrebe cand esti acasa sa primesti coletul.

| Roby67 a răspuns:

Asta inseamna ca o sa primesti un numar de la ei din momentul in care il expediaza. Cu numarul asta poti sa urmaresti pachetul (ai si un numar de tel pe langa el)

| Chuck explică:

Multumesc de raspunsuri.
Inca o intrebare update: Daca municipiul din care sunt nu este resedinta de judet, tot ajunge coletul in el?

| Robert5678 a răspuns:

Si eu mi-am comandat de la UPS, de la Blizzard. Oricum, ideea este ca tu nu trebuie sa faci nimic.Vei primi un tracking number, dar nu iti este de folos cu nimic.Asteapta doar sa iti ajunga lucrul mult dorit si bucurate de el.