| anonim_4396 a întrebat:

Propuneti 3 masuri de prevenire a procesului de imbatrinire demografica! Funda

3 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Dupa ce un om face 60 de ani sa fie omorat, LA fiecare nou nascut parintilora sa li se dea pe langa alocatia aia de 200 lei parca si scutece si lapte praf pana cand copilul renunta la ele, unei familii care are peste 10 copii sa i se dea o casa pe gratis.Prima am ziso la misto.

| iulicika1414 a răspuns:

Pai nu stiu :d sa omorim batrinii.laughing
1) evitarea emigrarii din tara a tineretului
2) amplificarea numarului de tineri studenti
3) investigarea a mai miltor locuri de minca pentru ca tinreii sa aiba unde lucra dupa studii
astfel in tara va fi un numar mai mare de tineri si astfel procesul de imbatrinire demografica se va micsora si tot o data se va mari si procesul de inmultire demografica happy
succeS happy

| CorinaaM a răspuns:

Mai mult sex ((: