| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si vreau sa dau la Academia de politie.Nu stiu de ce, dar cred ca am varicogen.Imi puteti da cateva informatii sau simtome.Nu simt nimic, nici o durere sau o stare de inconfort.Multumesc!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varicogen nu exista, probabil vrei sa spui varicocel. Varicocelul este o dilatare a venelor testiculare care se palpeaza, pe suprafata testicului, ca niste franghii dure. Nu da dureri sau simptome. Se poate opera in caz ca reprezinta o problema (nu stiu sa fie criteriu eliminator la academia de politie)