| gIiiIolil a întrebat:

am o intrebare legata de meserii. Daca eu as vrea sa ma axez pe jocuri video, sa creez caractere, imi imaginez ca ar trebui sa talent, si precizie, si stiinte in informatica, deci automat m-am gandit ca as avea doua optiuni de licee, arte si informatica, avand in vedere ca sunt praf la mate, voi merge pe arte, dar am aptitudini de lucrat pe PC, prgramare ( chestii mici ), si lucrat in Photoshop. Deci, credeti ca ar fi ok daca as merge pe arte.

PS : stiu ca liceul nu te formeaza.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Mergi pe arte si dupa terminarea liceului iei o hotarare definitiva.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o diferenta mare intre cei ce creaza caracterele / perjonajele in joc si cei care programeaza jocul. LA ce vrei tu sa faci nu prea ai nevoie de informatica decat de diverse programare gen photoshop, maya, 3d studio max etc.

| kzd a răspuns:

Pentru ce vrei tu este nevoie de multa informatica, dupa parerea mea e bun un profil de mate-info

| EdK a răspuns:

Depinde ce vrei sa fii. Sunt cei care deseneaza caracterele, si sunt cei care programeaza jocul. Acum depinde de tine ce-ti place mai mult.

| Star4You a răspuns:

Mai bine ai merge spre informatica(Parerea Mea).

| Star4You a răspuns:

Eu zi sa mergi pe informatica.