| xVlaDuTz a întrebat:

Am o problema cu PC-ul. Cand in pornesc imi ramane monitorul in stand-by si pecul rosu de la unitate ramane aprins intruna. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| gr3cuzu7zu a răspuns:

Este de la rami. Scoatei si stergei. Sau sunt arsi. Poate sa fie si de la placa video

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poate este rezolutia prea mare pentru monitor si nu se aprinde, sau poate nu se ating pinii la cablu VGA, funda?

| LeMike a răspuns:

Verifica daca este cablul pus bine misca un pic de el.
Si eu am patit asa la mine problema era de la rami am fost cu el la reparat la un service si pe drum spre casa au sarit rami de la loc, uitate sa vezi la rami daca sunt bine pusi.
Sper ca te-am ajutat.

| anonimus1223 a răspuns:

Sa-l formatezi thinking

| valeriospinachi a răspuns:

Incearca sa incalzesti monitoru cu fenu, ca el e rece si de asta nu se porneste la mine la fel asa problema, numai cu monitoru, pc-ul lucreaza bine,, monitoru cind aprind apu becu lumineaza intermitent pina nu incalzesc si incet incet se aprinde undeva dureaza vreo 5 minute.pin se aprinde