| deM0 a întrebat:

cum rezolv problema?:
Mereu cand intru in Yahoo messenger apare o eroare
"Cannot load resource DLL." si chestia asta apare mereu cand ies/intru pe pc..si trebuie sa-l reinstalez straight face
Si nu... nu am virusi pc-u e proaspat reformatat de 2 zile nu am luat mare lucru in el
Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| Master1ro a răspuns:

Salut
Vezi ca in radacina aplicatiei Yahoo! Messeger gasesti doua fisiere: default.reg si intl.reg.
Intra in acestea si dai Yes.
Ce sistem de operare folosesti?

| deM0 explică (pentru Master1ro):

Am windows 7
Dar am mai incercat chestia asta si nu merge. Mersi oricum happy daca stii alta solutie e bine venita dau funda happy

| Master1ro a răspuns (pentru deM0):

1. Dezinstaleaza Yahoo Messenger.
2. Instaleaza CCleaner si fa curatenie in partitia OS-ului inclusiv a registrilor.
3. Reinstaleaza Yahoo Messenger.
Mai poti incerca defrag si checking disk.