| PoWeR14 a întrebat:

Doresc sa fiu ajutat cu o problema grava la pc meu cel nou! Pe pc-ul meu am avg free antivirus 2013, iar acum 3 zile am vrut sa descarc o melodie,iar pe ecran a aparut ca aceasta are virus, iar eu i-am dat remove, pentru a sterge virusul. Problema este ca eu nu am stiut ca deacum in colo avg ce detecteaza a fi virus sau asazisi virusi ii va sterge..., iar acesta a detectat ca asazisul svchost.exe ar fi virus[, iar eu avand Windows 7 cu licenta de la Microsoft,] mi-a fost sters acel fisier. Acum nu mai pot face nici un proces. deoarece apare "Windows nu are acces la acest patch, driver sau fisier. Cauza nu este specificata! va rog sa ma ajutati. Pot recupere acel fisier? ce pot face?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

svchost.exe vezi ca-i virus troian, nu cred ca-l sterge avira free.http://www.yac.mx/......t-exe.html

| PoWeR14 explică (pentru express11):

Salut! Pe mine nu ma intereseaza antivirusul, ma intereseaza fisierul, il mai pot recupera? trebuie reinstalat windowsul nu?

| express11 a răspuns (pentru PoWeR14):

Daca a fost infectat l-a sters.tot fisierul.