| puscahoreangaion2000 a întrebat:

doresc sa intreb cum se procedeaza daca se incheie un certificat de asigurare de viata cu o banca?
doresc sa stiu daca polita de asigurare trebuie sa fie in format original cu stampila originala unitatii emitente, daca se legalizeaza, aceasta polita de sigurat?
ce valabilitate are o copie a asigurariide viata fara stampila originala si in format copie xerox?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asigurarea de viață nu se încheie cu banca, ci cu o companie de asigurări asociată acelei bănci. Nu este nevoie de legalizare.