| Adyy5 a întrebat:

La vârsta de 15 ani, 1.65 înălțime si 51-52 kg sunt normală, plinuta sau grasă?
Nu imi prea place cum arat si ma gândeam de la un timp sa trec pe dieta.Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Greutatea ti-i foarte normala, doar cu tine sunt probleme (de auto-apreciere).
Fii zambareata mereu, gandeste pozitiv si lasa-ti frumusetea la aprecierea altora...winking

| Adry05 a răspuns:

Ca numere esti bine dar pana la urma conteaza sa fii tu multumita.

| RAY a răspuns:

Ti-am spus ca esti o fata frumoasa, la inaltimea ta ai o greutate foarte buna, asa e si recomandat, eu nu recomand dietele pana la varsta de 18 de ani din cauza dezvoltari organismului, ai putea vedea de sanii, fund si cam atat ca in rest esti ok

| Violleta2022 a răspuns:

Esti foarte normala!
La 15 ani si 1.65m ar trebui sa ai 52-55kg.

| mudokins78 a răspuns:

Jos furculiţa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea e buna, nu iti bate capul cu prostii.

| 1Mihai1 a răspuns:

Esti exact cum trebuie. Mult sport daca vrei sa te uiti mai des in oglinda!

| T2LS a răspuns:

Ești ok la greutate având în vedere înălțimea și vârsta ta. Cu timpul vei mai acumula în kilograme, sau cel puțin dacă vrei asta (odată cu vârsta ar trebui și înălțimea ar trebui). Dar, chiar dacă ești în pragul de dezvoltare, poți să ți o dietă. Dieta nu înseamnă doar legume fierte, fără pâine că are zahăr sau mai știu eu ce bazaconii scot unii pe gură. Da, nu este bine și nici sănătos să îi tai organismului tău din alimentație carnea, fructele, legumele sau mai știu eu ce au dietele din ziua de azi pentru că are nevoie de ele la dezvoltare. Dacă ți se pare că ești grăsuță, sau ai puțină burtă și ești nemulțumită, poți puțin reduce din alimentația ta. Adică, să mânânci mai puțin (100-150 de calorii în minus și vei observa o diferență). Chiar și așa, eu zic că nu are rost pentru că nu vrei să ajungi doar piele și os. Dacă vrei să lucrezi la fese, sau la alte părți ale corpului să le faci mai definite, nu te oprește nimeni. Pune-te pe exerciții, vei găsi pe internet. Mult succes și sănătate!