| cookieshor a întrebat:

locuiesc in Romania si am cetatenie romana(evident) as dori sa plec pentru o vacanta la bunicii mei din Chisinau...De ce acte am nevoie si cam cat m-ar costa sa le fac? Raspunsului care imi va fi de ajutor=~fundă~

Răspuns Câştigător
| RomanianFreedom a răspuns:

Inainte sa dai funda citeste cea ce ti-am scris. Vara asta voi merge in 2 tabere timp de 1 saptamana fiecare (ungaria, serbia). Daca esti minora ai nevoie de pasaport. Eu sunt minor am 13 ani si mi-am facut pasaportul. M-a costat 270 de lei. Cand mergi sa iti faci pasaportul ai nevoie de certificatul de nastere cele 2 buletine de la parintii tai si cam atat. Dupa ce ti-ai facut pasaportul acesta se va putea ridica doar dupa 2 saptamani. Eu sunt din Petrosani Valea Jiului unde se afla mineritul iar aici pasaportul se ppoate face doar o data pe saptamana adica joi de la ora 8 dimineata. -1-ATENTIE! Cand vei pleca vei avea nevoie de un insotitor deoarece esti minora si astea sunt legile ROMANIEI. Dace esti majora nu cred ca vei avea nevoie de pasaport deoarece ai buletin dar totusi ii mult mai sigur daca iti faci si atunci pasaport. Bineinteles cat timp esti majora nu vei avea nevoie de insotitor. -2-ATENTIE! Pasaportul expira doar dupa 5 ani. Daca iti faci pasaportul in acelasi an cand faci buletinul nu are importanta deoarece acesta nu va pati nimica. Multi oameni zic ca daca iti faci pasaportul iar dupa 2 luni iti faci buletinul acesta nu va mai fi valabil ( NU II ADEVARAT ). Parintii au vorbit cu cei de la sectia de politie si ei au spus ca nu are importanta pasaportul nu va pati nimic. Apropo mersi ca m-ai ajutat cu melodia de la Justin Bieber - Never say never. Sper ca ti-am fost de folos. Mai multe detalii pe id-ul darius_sz_98 sau pe Facebook Daryus Szecsi. DACA NICI UNUL NU FUNCTIONEAZA:nr tel: 0722949311 (numarul este al meu ma puteti suna oricand). Funda?

| cookieshor explică (pentru RomanianFreedom):

Mersi mult pentru raspuns si pentru datele de contact...kisslove struck

| RomanianFreedom a răspuns (pentru cookieshor):

Nu ai pentru cewinking

4 răspunsuri:
| DixieIsCrazy a răspuns:

Eu stiu ca iti trebuie pasaportul sa zicem si certificatul de nasterethinking
Dar alte acte nu prea ti-ar trebuiwinking
Distractie placuta in Chisinau!winking

| erasier a răspuns:

Iti trebuie pasaport daca esti minora trebuie sa vb cu ai sa til faca si te insoteste un parinte daca mergi cu altcineva ii va trebui foaie de insotitor acea persoana neaparat sa fie majora