| Iulian_Vali_1999 a întrebat:

..mi-am făcut programare la sala de examen teoretic pentru permis si sala o dau pe 21 Iunie luna asta si nu am început dosarul din unele motive. Nu cred ca am timp sa îl fac pana dau sala plus sa mai fac si ore. Are ceva dacă nu ma duc la sala atunci când sunt programat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La examenul de sala poti intra, doar daca ai efectuat absolut toate orele de soferie si cursul de legislatie.
Dosarul trebuie sa fie completat de instructorul tau de soferie!
Daca nu ai terminat orele de soferie, nu poti intra in examen.
Asadar, incearca sa te reprogramezi, pana crezi ca esti gata cu orele efectuate, cursul terminat si invatat foarte bine legislatia rutiera.
Mai bine, mai amani 1-2 saptamani programarea la examen, decat sa te duci nepregatit in examen, pentru ca, risti sa pici, iar urmatoarea examinare se poate face dupa 15 zile, putand la acel moment sa mai gasesti liber la sala peste 1-2 luni.

| Iulian_Vali_1999 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult ...chiar m-ai ajutat

2 răspunsuri:
| AndreeaMC0718 a răspuns:

Nu. Din câte știu eu, te poate reprograma.