| Stef29 a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu o intrebare : Daca am un router wireless pot capta semnale de la internet cu el? pentru ca la anul si sora mea va pleca la liceeu si am decis da reziliem contractul cu firma de internet.Aceasta firma are o antena wireless prin apropiere de casa mea si ma gandeam daca cu ajutorul unui router wireless pot capta undele de la acea antena.Si daca pot sa trag un fir din acel router in pc-ul meu. Fundita pentru cine ma ajuta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, pentru a putea emite semnal wireless router-ul trebuie sa fie conectat la un fir, prin care primeste semnal de la furnizor.

| petrica1111 a răspuns:

Imi pare rau. Nu se poate.

| WR104 a răspuns:

Nu se poate, este imposibil asa ceva in schimb daca pc ul tau suporta tehnologia wi-fi te poti conecta la o retea wireless care s anul aiba parola.
Succes!

| wolverine13 a răspuns:

Rolul routerului e sa emita semnal wireless, nu sa capteze, deci nu se poate tongue

| Railly a răspuns:

Din pacate nu se poate...sorry!sad