| Adr1aNNN7 a întrebat:

Am nevoie de ajutor....La un laptop merge orice fel de HDD?

Răspuns Câştigător
| DrMouse a răspuns:

Laptopurile au 2 tipuri de mufe pentru HDD: Ide si Sata. In functie de aia poti sa iti achizitionezi Hdd pentru elhappy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CUm zice DrMouse si sa ai grija sa fie hard care incape in acel laptop, ca daca e prea gros nu o sa se inchida carcasa, si ai grija si la rpm (rotatii pe minut), ca de obicei la laptop sunt 5400 rpm, insa nu e o regula general valabila, si daca pui unul de 7200 rpm s-ar putea ca sursa sa aiba de suferit happy.

| alex0110 a răspuns:

HDD a aparut de curand la laptop-uri, deci nu merge orice fel.

| DrMouse a răspuns (pentru alex0110):

laughing cica hdd o aparut de curand la laptopurilaughing! dar inainte nu aveau hdd? instalai pe stick ws?

| Costy96 a răspuns:

Da