| extremer11 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Mi-am cumpărat de curând un ceas Curren, doar că am observat că din cauze necunoscute, are momente când se oprește. Chiar dacă îl repornesc, după câteva 15-20 de minute se oprește iarăși. I-am pus și bateria nouă și la fel face. Am citit pe un site că și căldura ar fi un factor care îl face să nu funcționeze continuu. Acum vă întreb pe voi: care credeți că este motivul pentru care se oprește? Și ce aș putea face in cazul acesta?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil sa nu fie original si sa fie defect, dul la un ceasornicar el va sti ce are.

2 răspunsuri:
| extremer11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Între timp am aflat ca într-adevăr nu era original și în final a fost nevoie să-i schimb tot mecanismul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru extremer11):

Multumesc pentru fundă. Sanatate multă!