| anonim_4396 a întrebat:

Un agent/ofiter de politie poate desfasura si activitate de arbitru de fotbal? Daca "DA", pana la nivelul carei ligi poate arbitra? Acest lucru se aplica si in cazul pompierilor si jandarmilor?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

O persoana poate arbitra in ligiile de fotbal doar daca are atestat obtinut de la FRF (Federatia Romana de Fotbal â).
La meciurile interne amicale dintre echipele unitatilor poate arbitra oricine este desemnat si agreat de jucatori si suporterii lor.