| Bogdan201739 a întrebat:

Voi ce medie aveti pe acest semestru, sunteti multumiti cu ea su credeti ca veti putea realiza ceva in viata cu ea

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Doar media anuala conteaza (putin, depinde unde vrei sa dai). Si sunt destul de multumit, mai mare ca cea de anul trecut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 9.76 si da, consider ca media asta te ajuta sa poti intra la o clasa mai buna, intr-o scoala mai buna etc. De asemenea cu medii mari iei bursa de merit.

| KenNine a răspuns:

Mediile te ajuta sa iti ridici media pe 4 ani + evaluarea. daca ai medie mare poti intra la orice liceu.Eu am avut clasele 5-8 am avut o medie destul de buna 9, 75.La liceu 9-12 am avut 9, 5. Iar la bac am avut 9, 15.Am terminat cu succes.Acum lucrez pe unde apuc dar o sa plec in afara (strainatate) la facultate.

| chocolateo a răspuns:

Eu sunt multumita de mediile pe care le-am obtinut la materiile care sunt de baza la prifilul meu. Daca esti in generala eu zic ca te ajuta media din 5-8 pentru admitere dar daca esti la liceu nu te ajuta cu nimic nici la bac si nici in viata.

| Larisa2102 a răspuns:

Buna...Mediile nu te ajuta decat daca vrei sa pleci in strainatate...si daca vrei sa obtii bursa de merit pe timpul anului scolar

| SpaceUnikorn14 a răspuns:

Media mea este mi se pare 9, 28 sau 9, 30.Eu cred ca e o medie buna daca te uiti dupa faptul ca la noi in scoala s-a facut asa ca notele sa nu sa se rotunjeasca.Nustiu dc asta o sa ne trebuiasca in viata

| Gonrax a răspuns (pentru SpaceUnikorn14):

Nu e doar școala ta, ci media semestrială nu se rotunjește...