| CovesanPaul2012 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o intrebare.
Mi-am depus actele pentru somaj acum cateva zile dar am o nelamurire.
Cei de la AJOFM mi-au zis ca am intrat in evidenta si in 60 de zile sa revin cu o alta adeverinta ca sunt apt de munca si cu o adeverinta de la finante cum ca nu am surse de venit.
Am inteles bine, in 60 de zile trebuie sa ma intorc si de abia dupa aceea incep sa-mi vina banii lunar?
Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai inteles bine. Daca in aceasta perioada de 60 de zile nu-ti gasesti sau AJOFM nu-ti ofera un loc de munca te vor inscrie la somaj si de la data inscrierii vei primi indemnizatia de somaj.

| CovesanPaul2012 explică (pentru Ioandelasal):

Deci dupa 60 de zile de cand am intrat in evidenta trebuie sa ma intorc cu actele necesare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CovesanPaul2012):

Da, trebuie sa mergi cu actele pe care ti le-au indicat.