| NicVal74 a întrebat:

Va salut.din seara de 29.11. 2023 intampin urmatoarea problema sa nu mai primesc emailuri de la Google si anume acelea Google Alerts,care erau personalizate de mine gen,stiri,fotbal,filme,muzica etc, specific ca acolo am setata ora cand sa-mi vina adresa de email,nu stiu ce s-a intamplat,v-am scris aici poate este cineva care intampina acesta problema, sau care a rezolvat-o intr-un fel! va multumesc

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Posteaza problema ta aici.
https://support.google.com/....../community

13 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Poate odată cu trecerea la android 14 s-au modificat niste chestii ce țin de securitate, le-ați revizuit manual din Google account?
Daca da, exista mai multe variante.
Ori nu mai aveți spațiu de stocare in G drive
Ori nu poate sunt in spam sau in altă parte

| NicVal74 explică (pentru Hyperion7):

In spam nu e nimic, spatiu in google am mult, sti putea sa ma indrumati la chestiile din securitate din google acount?

| Hyperion7 a răspuns (pentru NicVal74):

Intri la setări>google>daca ai mai multe conturi, selectezi cel care te interesează apăsând pe ">" din dreapta contului și selectați contul care va interesează>gestionați-va contul Google>o să aveți mai multe opțiuni "pagina de pornire" și restul, căutați securitate>și vedeți acolo care e problema

| NicVal74 explică (pentru Hyperion7):

Ok dar degeaba se pare ca este o chestie mondiala! nu este doar la mine!

| Hyperion7 a răspuns (pentru NicVal74):

Atunci nu știu ce sa spun
Din nou, poate o fi vreun bug in Android 14 care nu a fost descoperit, pentru că eu am android 13 și îmi vin alerte de la Google

| NicVal74 explică (pentru Hyperion7):

Ce relevanta are android-ul ca doar mie intra si pe pc si pe telefon pw orice! nu are treana android, windows, linux etc ci Google!

| carevaescu a răspuns:

Intră din nou în contul tău Google în secțiunea unde setezi alertele și verifică acolo.
https://google.com/alerts

| NicVal74 explică (pentru carevaescu):

Ce sa verific? am verificat de 100 ori si am tot mutat ora in sus si jos si nici o schimbare!

| carevaescu a răspuns (pentru NicVal74):

Dacă cauți pe net ai să vezi că sumedenie de oameni au avut de a lungul timpului probleme cu primirea alertelor Google.
Reiese că din când în când sistemul lor mai trece printr o malfuncție.
Nu există o interfață publică pentru a fixa problema. Ai câteva opțiuni
1. Aștepți până rezolvă e problema de la sine
2. Îți creezi un nou cont Google și îți recreezi alertele în acel cont
3. Trimiți un email de suport celor de la Google specificând problema ta și dacă ai noroc îți răspund pozitiv și vor fixa problema pentru tine

| NicVal74 explică (pentru carevaescu):

O adresa va rog frumos unde sa le scriu?

| NicVal74 explică (pentru carevaescu):

Aici este cazul meu si o lume intreaga este afectata https://support.google.com/websearch/thread/246169822?hl=en&msgid=246342509

| carevaescu a răspuns (pentru NicVal74):

Da. Văd că un gugălist a promis că va contacta echipa de intervenție. Fingers crossed, se va rezolva în curând

| NicVal74 explică (pentru carevaescu):

Da s-a rezolvat, a intrat totul normal acum!

| carevaescu a răspuns (pentru NicVal74):

Posteaza problema ta aici.
https://support.google.com/....../community