| andreiboss31 a întrebat:

Vrea sa ma inscriu in toamna la facultatea de mate-info din cadrul univ. Ovidius si vreau sa stiu, daca am media mai mare de admitere(este concurs pe dosare)fata de un candidat care s-a inscris in vara si a intrat la fara taxa, cum e, el isi pierde locul?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu--- chiar si in situatia in care ai medie mai mare decat a primului admis la "fara taxa" in sesiunea din vara! Nu poti ocupaun loc deja castigat si confirmat, indiferent motivul!
Din totalul locurilor aprobate( cu si fara taxa), in sesiunea din toamna sunt scoase la concurs numai locurile ramase neocupate in prima sesiune de examene.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu isi pierde locul. Cel intrat in prima sesiune e bun intrat. Voi, restantierii concurati pe locurile ramase libere, daca sint.