| xXVranceaXx a întrebat:

Vreau sa știu dacă puiul de pisică este bolnavă. Ea doarme, face treburile, mănâncă și bea lapte, se mai plimbă.
P.S: Are cam o lună de când s-a nascut.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu te mai lua dupa ce zic oamenii si du-o la veterinar. Asa era si a mea, putin mai mare decat a ta, si tot asa m-am luat dupa internet ca `e normal, ca asa sunt piscile` si cand am dus-o la veterinar a vazut ca avea febra si un mic virus din cauza ca ei trebuie sa suga de la mama lor pana pe la 2-3 luni. Daca o iei de mica de la mama, nu apuca sa ia tot ce-i trebuie din laptele matern si anume niste anticorpi care sa-i intareasca imunitatea si sa o ajute sa se apere de orice virusi cu care e posibil sa fi intrat in contact pana s-o iei. Deci du-o la veterinar sa o consule si sa-ti recomande eventual ce trebuie luat. Cand sunt mici sunt extrem de jucausi, daca nu se joaca e un semn rau. Am vazut-o pe a mea si cand era bolnavioara si acum sanatoasa. Cand era bolnava dormea sau se cuibarea pe langa mine toata ziua, cum si-a revenit, doarme de 3-4 ori pe zi + noaptea in rest face raliu prin casa.

| xXVranceaXx explică (pentru Adry05):

Avea viermi intestinali, scuze pentru ca ti-am raspuns tarziu, a vomitat i tr-o zi din cauza unui pate prost-calitate, si am aflat ca erau viermi pe jos! Am luat medicamente impotriva viermilor intes si am dezinfectat zona vomitata de 3 ori.

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pisicile dorm foarte mult. Mai asteapta sa se acomodeze.

| Hammurabi a răspuns:

Pai dacă totul e în regulă, ce te face să crezi că ar fi bolnav?
Are vreo problemă? N-ai spus nimic de așa ceva.

| xXVranceaXx explică (pentru Hammurabi):

Pai nu prea se joacă, mai mult sta la dormit. Ea sta in casa mea uneori.

| xXVranceaXx explică (pentru Hammurabi):

E apatica, nu se joacă. O am de o zi. Am luat-o de pe strada.

| FlowInCuvinte a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Asteapta sa se acomodeze. Nici tu nu esti prea vorbaret in casa la cineva strain daca nu ai nici o tangenta. Iti trebuie timp de acomodare, asa si ea.

| DaniTDCI a răspuns:

E ceva normal de oarece se dezvolta, e exact ca si bebelasii, cand sunt mici doar mai tot timpul.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

De obiciei pisicile sunt lenese, dar din cand in cand se mai joaca, poate este prea mica, eu as spune sa o mai lasi o vreme iar daca continua asa du-o la un veterinar.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Poate ii este greu sa se obisnuiasa. Nu cred ca are o problema. Mai las-o o saptamana sau doua