| kolcov a întrebat:

Vreau sa va intreb daca un director de scoala are voie sa vina in clasa in timpul unei ore si sa asculte pe cineva si sa ii puna nota in catalog la ora respectiva?

12 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Nu cred. Ora este ora.Nici directorul nu poate interveni decat in situatii foarte importante.Si sa mai puna si nota.incearca sa ii spui dirigintelui ce s-a intamplat.

| yumeee a răspuns:

Dacă este considerat suplinitor al profesorului care ar fi trebuit să facă asta, da.
Dar oricum.stai calm. directorii în general se comportă aşa, şcoala aia e "groapa lor de nisip".

| Meryem027 a răspuns:

Nu prea.Pana la urma, asta-i datoria profesorului.

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu...nu exista asa ceva. Daca ti s-a intamplat tie inseamna ca directorul de la scoala voastra e nebun!

| Beibii a răspuns:

Nu are acest drept.

| ioana1704 a răspuns:

Un director de scoala are voie sa intre la ora eventual sa asiste sau sa faca un anunt. Nu are voie sa se bage peste profesorul titular al orei!

| xXBernaXx a răspuns:

Poi n ucred ca asa ceva e corect.Depinde daca directorul este profesor si preda acea materie si atunci poate da nota elevilor sai. Dar din cate ai zis u nu are voie.Nu e corect, cinstit si nu pot sa imi imaginez ca u ndirector sa faca asa ceva, daca nu este profesor si nu este ora lui. Daca tie ti s-a intamplat asa imi pare rau de tine.Ar trebui sa spui parintilor, doamnei diriginte si ar trebui sa faca ceva. Sper ca te-am ajutatbig grin Funda plsss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca tine locul profului.si cand se intampla stie dinainte pe cine trebuie sa asculte.de la respectivul profesor.

| Lili_4370 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Directorul are treaba cu administratul scolii si supravegherea angajatilor, adica a profesorilor si a personalului de intretinere. Supravegheaza si evolutia elevilor, poate sa asiste la ore, dar notele se pun doar de catre profesorul avizat. Exceptie se face atunci cand directorul are si o norma de profesor. Dar pune note doar la materia lui, in acest caz.

| lolipop_9038 a răspuns:

Directorul poate intra in orice ora doreste el, dar nu poate sa asculte el un elev si sa treaca nota in catalog. Eventual ar putea sa ceara profesorului sa asculte un elev care nu a fost cumite la ora sau a deranjat sau ce stiu eu ce. Dar asa ceva e prea de tot.:d

| oZn a răspuns:

N'are voie