|

Salut!

Am si eu o problema: cand intru pe un server dc imi apera asta Your SteamID is already in use on this server

Va rog ajutati-ma!

Funda

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

Te-ai deconnectat cu, cadere de curent, pierdere de net (din partea ta), etc.
moment in care jocul nu a putut trimite serverului mesaj de "am iesit din joc", moment in care watchdog-ul serverului nu sta continuu sa verifice daca mai esti in joc, asa ca ii ia o vreme pana sa te declare off-line

deci asteapta 2-3 minute si reincearca!

PS esti cumva la DIGI?
net-ul meu se intrerupe de 6 ori consecutiv odata la 1h40m (a inceput odata la 1h15m si intervalul creste lent)... iar eu am o problema mica si nu pot sa ii sun (insa am facut un monitor care verifica cand mi se schimba ip-ul si de aia stiu asa de exact)
iar chestia asta ar putea fi responsabila BIG TIME de problema ta!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Bizon95):

Tot nu am rezolvat
Nu sunt la DIGI
De curand am luat pc nou si am vrut sa joc cu frati-miu cs dar mi-a aparut eroarea despre care ziceam mai sus
PS oare are ceva daca suntem amandoi pe acelasi router?

| a răspuns (pentru DariusJoker123):

Nu, poate daca sunteti amandoi pe acelasi cont steam si pe acelasi server
in orice caz, e probabil sa fie de la cadere de net, chiar daca nu ai digi, insa daca fratele tau care e pe acelasi router nu are problema asta atunci e naspa pentru ca, atunci numai calculatorul tau s-ar putea sa aiba probleme de intreruperi de net, iar singura chestie pe care o gasesc pe google e ca iti este compromis contul