| AnonimulDinCraiova a întrebat:

astazi am iesit afara si am vazut-o pe fata pe care o plac. A trecut ceva timp si a venit si prietena ei cea mai buna. Bun, orele au trecut si a venit seara. Si ea incepuse sa se dea la 2 baieti, cel mai bun prieten al meu si un alt "prieten" cu care nu prea ma inteleg. Prietenului meu cel mai bun a inceput sa-i spuna ca are ochi frumosi si sa-i puna mana-n par iar cu celalalt sa se ia in brate. sad Si nu stiu, ma simt foarte prost. Acum 3 saptamani ma placea pe mine si mi-am dat seama asta, iar acum place pe altii 2. Si nu este chiar asa, ea se da si la cei mari (Noi avem 13 ani iar cei mari aproximativ 17, 18). Ma simt foarte prost, ce as putea face?

1 răspuns:
| ShinozakiSachiko a răspuns:

Păi, pentru început ai greșit categoria. În fine, nu cred că ai putea face ceva anume. Adică i-ai spus că o placi; sau doar presupui că știe? Dacă doar crezi, de ce nu încerci să-i spui că o placi, și eventual dacă sentimentul e reciproc să încercați să ieșiți. Dacă refuză, păi tot ce poți să faci este să o uiți, ia un tort de înghețată și uită-te la filme, uneori ajută. Sau poți să o lași în spate pur și simplu și poate să cunoști alte persoane. Știu că e greu, și extrem de nasol, dar viața e imperfectă. Când o să găsești persoana potrivită, abia atunci o să poți spune că e perfectă. Oricum încă ești destul de tânăr, așa că nu te îngrijora, o să fie multe fete care or să te placă. Sper să te simți mai bine. big grin