| vladalin a întrebat:

.. recent am cumparat un laptop Asus rog g551jw-cn319d.Din cate am vazut in specificatii acesta dispune de un Hard disk mecanic de 1 TB dar si de 24 Gb SSD.Intrebarea mea este cum ar trebui sa instalez Windowsul pe acest dispozitiv astfel incat sa beneficiez de acceleratia pe care o ofera SSD-ul? Ar trebui sa mai creez o partitie pentru acei 24 gb ssd? Va multumesc.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Instalezi Windows-ul pe SSD.
Nu creezi nicio partitie pe SSD!

| vladalin explică (pentru CPAElites):

OK.dar incap pe astea 23gb si driverele etc fara sa mearga greu laptop-u?
Laptopul e SSHD... am citit ca SSD e ca un fel de buffer pentru HDD....nu stiu ce sa zic