| GulDan a întrebat:

Am citit intamplator pe net ca Turnurile Gemene din 2001 cica n-au fost atacate de teroristi ci tot de americani ca sa provoace razboi.O fi adevarat?

20 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca una dintre teoriile conspiratiei. Nu cred ca este adevarata. Si ce razboi a provocat, poate doar inasprirea luptei impotriva terorismului.

| Terentee22 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Aveam pretentii...nu ca esti userul anului, pentru ca ai o varsta si studii avansate.
al qaeda sunt din afganistan, imi spui si mie de ce omoara americanii pe irakieni din 2001 pana acum, daca nu pentru resurse naturale?
asta e schema veche cu world trade center. lovituri de stat au folosit si hitler(reichsstadt-ul), napoleon, caesar, etc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Terentee22):

Este parerea ta si ce-am spus eu este parerea mea. Eu sunt de acord ca poti sa nu fii de acord cu mine.
Nu inteleg totusi ce legatura are exprimarea unei pareri personale cu faptul ca sunt utilizatorul anului, ca am o varsta inaintata si studii superioare.
Ai pretentia de a fi de aceeasi parere cu tine, altfel nu dau dovada de cele de mai sus?

| Terentee22 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce am spus eu nu tine de parere personala, tine de gandire logica. eu voi incheia aici pentru ca esti prea smecher ca sa iti vorbesc macar si nu sunt sarcastic.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Terentee22):

La tine gandirea logica este disociata de persoana ta?
Nu-mi amintesc sa te fi smecherit si nu eu am deschis aceasta discutie. Puteai sa-ti exprimi parerea la intrebarea utilizatorului si fara sa faci referirea la raspunsul meu.

| GulDan explică (pentru Ioandelasal):

Probabil la cam enervat caci parerea lui e alta, una diferita si ce a citit la tine a vazut ceva ce nu pare adevarat.
Imi dau si eu cu parerea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru GulDan):

De ce sa-l fi enervat? Fiecare are dreptul la o parere personala. La asemenea evenimente nu putem inca sti care este adevarul, cu timpul poate vom afla, asa ca nici o parere, care este sustinuta cat de cat, nu este adevarata ori falsa din start. De aceea am spus ce cred eu, n-am spus ca este sigur.

| Leocerba a răspuns:

Not that specific but close?
( pe asta am dat-o in engleza ca sa para mai autentica, mai aproape de fapte, cum ar veni...)

| Mădă0611 a răspuns:

Cica da. Am vazut in Zeitgeist: Addendum ca unii nu au scrupule cand e vorba de bani si putere, sunt lucruri care se pot dovedi, moarte unui conducator intr-un anumit mod. In Zeitgeist - The Movie e despre 11 sept, dar si in 2 (Addendum) e un pic despre asta: "Pe 9 septembrie 2001, planurile de invazie a Afganistanului erau pe biroul presedintelui Bush. Două zile mai târziu au avut si motivul."

| zurick a răspuns:

Salut! Nu cred ca este adevarat.Pa!

| suffarstar a răspuns:

Am mai fumat de-astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da fratioare erau pe aceeasi mana americani, reprezentant fiind George W. Bush, si teroristii(arabii), reprezentant fiind Abdullah in scopul dublarii profiturilor.
uite aici de ce http://adevarul911.blogspot.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, turnurile ne zgariau norii care circulau prin America si dadeau o imagine naspa tarii.Asa ca s-a gasit cineva sa dea zarie-norii jos.
Eh, na, e tot o teorie, din moment ce n-am fost acolo nu pot stii exact.
Parerea mea s-a format dupa ce flotele aliatilor s-au strans ca puricii pe pisica in golful Persic.Ce naiba, teroristii erau amfibieni mutanti. ce-si duceau veacul pe langa sondele marine?
In concluzie... fack

| panther2007 a răspuns:

Nu ai o dovada clara dar o mascarada musamalizata e posibila nu?
In fine turnurile ai mai fost atacate si in 1996 dar nu asta ar conta!
E precum faza aia Americanii au fost pe luna dar piatra ce se presupune ca au adus-o de pe luna e de fapt o piatra terestra.
De aici poti intelege singur multe.
Adevarul mereu iese la iveala!

Răspuns utilizator avertizat
| tlaura a răspuns:

Niciodata sa nu spui niciodatawinking

| Dinamovistul101 a răspuns:

Nu.

| shawol a răspuns:

Nu cred.

| parkour12 a răspuns:

Nu! Doamne sad