| Wordy89 a întrebat:

Am inchiriat o camera intr-un apartament unde mai sta si proprietara si un alt chirias. Problema e ca inca de la inceput s-a bagat in viata mea si a facut comentarii rasiste si nu vreau sa mai stau aici si nici sa o anunt cand plec. Poate face ceva daca se duce la politie avand in vedere ca are o copie dupa buletinul meu si stie ca eu mai am o garsoniera inchiriata unde am contract legal cu chiriasul meu? Cu dansa n-am facut nici un contract si nu are nimic la mana, plus ca are garantia ca sa achite consumul facut de mine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur n-are de ce sa se duca la politie, daca situatia este asa cum ai expus-o. Ar avea de ce sa mearga doar daca ai fi furat ceva de la ea. Si apoi, daca merge la politie, o sa-i ceara contractul de inchiriere, ce trebuia vizat si de finante. Neincheind contract ea a facut evaziune fiscala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa se duca la politie daca ai achitat totul si nu are niciun contract cu tine?