| Daniel9988 a întrebat:

Am mers in oras pe la periferie cu 120 km/h, limita fiind de 85. M-a prins politia si mi-a ars amenda de 850 lei cu 2 pct penalizare.Mai aveam 1 pct penalizare de la alta amenda, tot din cauza vitezei.Risc sa se intample ceva cu permisul? La cate penalizari il suspenda?

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

La 15 puncte iti suspenda permisul, dar la o perioada de 6 luni i parte din puncte expira, nu toate odată, pe transe

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma intreb oare cum ai luat permisul avand in vedere ca nu stii aceste lucrui de baza? cat a fost spaga?

| Daniel9988 explică (pentru suntserios):

Am terminat scoala de soferi in 2012, iar in 2014 s-a schimbat legislatia rutiera.Asa ca era normal sa intreb.Iar tu daca nu poti da un raspuns mai bine abtine.te ca pari incult.O zi buna!

| suntserios a răspuns (pentru Daniel9988):

Asa si? Eu am terminat scoala de soferi in 2005 si tot sunt la curent cu modificarile codului rutier cum e normal sa fie fiecare sofer. Si iti zic eu ca nu s-a modificat legislatia atat de mult incat sa nu mai stii nimic din ea...

| Daniel9988 explică (pentru suntserios):

In fine, eu am alte preocupari mult mai importante decat sa fiu la curent cu tot ceea ce se intampla in codul rutier si sa te ascult pe tine. Daca nu poti ajuta, tine.ti gura ca degeaba poluezi aerul cu CO2

| xerxes1 a răspuns:

Mai ai 12 puncte.

| Daniel9988 explică:

E cool sa taci