| anonim_4396 a întrebat:

Am sanse sa dau examenul auto din nou daca fac contestatie?

As putea sa dovedesc cu usurinta ca examinatorul meu nu a fost obiectiv. Am fost martor la un candidat care a facut numeroase greseli si a trecut, pe mine nici nu m-a lasat sa misc masina. Cand am vrut sa o scot din locul din care era parcata mi-a pus frana si a sustinut ca era prea aproape de masina alaturara si riscam sa o lovesc, asadar, m-a picat inainte sa conduc.

M-am pregatit foarte mult pentru examen ca sa pot sa ma angajez, stau departe de oras si nu as dori sa pierd 1-2 zilnic din cauza transportului in comun.

Ideea este, dansul nu a fost obiectiv, am destul cat sa fac o contestatie insa din moment ce nici nu am intrat pe strada nu mi se poate recalcula scorul. Se poate reface examenul? Sau tot trebuie sa ma reprogramez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dreptate atunci n-ai nimic ce pierde daca faci contestatie, mai rau nu poate fi, doar mai bine. Si daca iti este acceptata te pot programa cu mult mai repede decat te poti reprograma acum si nu va trebui sa mai faci cele 6 ore de conducere obligatorii in caz de respingere.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face contestatie, dar nu vad prea mari sanse de reusita, ca la ce zici tu e doar cuvantul tau contra cuvantului lui. Daca el a considerat ca erai sa provoci un accident la iesirea din parcare avea tot dreptul sa te pice

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

Sa numai mentionam faptul ca politistu ala o sa spuna la toti colegi lui " asta ma turnat " si vedem dupa cat de stricti vor fi cu el. IN tara asta unii omoara 2 3 insi pe trecere si nu fac puscarie, si alti ca fura o jucarie pentru ziua la copil ca is vai mama lor de abia isi permit mancarea si tocmai astia fac puscarie.Per total, sa fim seriosi laughing (mai mult tu ca deh) chiar crezi ca ii va da politia dreptate? eu nu cred: ) Pe o parte e aiurea sa il sfatuiesc sa nu se duca, pe de alta, mi se pare iar aiurea sa ii dau impuls sa se duca. Daca nu va reusi va fi dezamagit laughing