| nuconteza331331 a întrebat:

Am trimis niste poze indecente, adica cam el tragea de mine, unui baiat care are peste 18 ani.O fata a trimis si ea aceluias baiat poze, dupa un timp a facut publice pozele cu ea.Mi-e frica sa nu ajunga si cele cu mine publice.Eu sunt minora. Politia poate actiona in aceasta situatie? Sa stearga pozele cumva de peste tot? Nu stiu. 2.Acuma recent mi-a fost spart contul de Facebook, se poate afla cine mi l-a spart? Un raspuns cat mai serios, va rog mult..si cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta va ajunge si poza ta pe internet, odata ce baiatul nu are scrupule si a mai facut-o si cu cealala fata.
Din pacate, esti singura vinovata ca ai trimis poze nud.
Sa vad ce explicatie dai parintilor si politiei, cand stii bine ca asa ceva nu se trimite niciodata, nimanui.
Politia romana nu are acces la site-ul faceBook, fiindca-i propietatea unei firme americane.

Te sfatuiesc sa spui imediat parintilor, ca ei sa ia atitudine si sa opreasca raspandirea pozelor pe internet, findca odata puse, se pot copia si se umple internetul de ele.
Banuiesc ca baiatul intentioneaza sa te santajeze, ca sa capete sex.
Ai facut-o, iar ca sa nu ajungi de rasul globului si sa-ti distrugi viata, spune-le parintilor, de urgenta!

| nuconteza331331 explică (pentru Violleta2022):

Stie un parinte..si nu mai tinem legatura..de mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuconteza331331):

Parintele ala trebuie sa-l contacteze pe baiatul asta imediat, sa nu te trezesti peste jumatate de an, ca apare poza ta pe internet si deja este prea tarziu sa mai poata fii recuperata.

| nuconteza331331 explică (pentru Violleta2022):

Cum ai zis, e un baiat fara scrupule ..nu vad ce ar putea face ai mei ..Multumesc,oricum

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuconteza331331):

Parintii tai sunt singurii care pot schimba totul, acum, azi, inainte ca pozele sa apara pe internet.
Parintii ati pot merge la Politie si pot declara ca fata lor care-i minora a fost corputa si inselata sau fortat, sa dea poze nud si acum se teme ca acel baiat le va pune pe internet, odata ce a mai facut acest lucru si altei fetite.
Daca nu opriti acets baiat acum, maine s-ar putea sa fie prea tarziu.
Stiu ca esti naiva si nu crezi, dar sunt mii de cazuri cu fetite santajate cu pozele nud care ajung sa faca sex cu acesti golani, apoi acestia le fac si filmare pe ascuns si ajung sa le vanda pozele fi filmarile pe piata neagra, a pornografieie.
Ceea ce ai facut tu nu este de uitat, de aceea te sfatuiesc acum sa le spui parintilor, ca timpul trece si daca baiatul posteaza ai nudul ta, maine esti deja downloadata si copiata de mii de pustani si ciudati.

Faptul ca nu vrei sa le spui parintilor, e ste de inteles, pentru ca rusinea si vina sunt destul de mari, dar crede-ma ca nu se va compara cu rusinea pe care o vei experimenta, daca pozele ajung pe net intr-o. Atunci regretele nu mai au rost si viata ta s va intoarce cu susul in jos.
Este bine ca parintii tai sa stie, macar sa mearga sa vorbeasca cu el, sa se asigure ca a sters pozele si nu le va pune niciodata pe net.
Ma rog, amenintarea cu imprastierea de material pornografic pe net, cu copii, este crunt pedepsita de lege si ai tai il pot ameninta cu plangerea la Politie.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai de stat l-a luat pensia mamaie?

10 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Daca face pozele public si tu ai sub 18 ani poate fi acuzat de distributie de material pornografic cu minori.

| nuconteza331331 explică (pentru Eireann):

Dar mai repede nu se poate rezolva?

| brokxy a răspuns:

Sfat : Nu mai trimite nuduri cu fata ta, fa poze ca sa nu ti se vada fata deloc, asa nu are cum sa te santajeze. Ca nu are lumea de unde sa stie al cui e corpul ala dezbracat, poate fi oricine

| nuconteza331331 explică (pentru brokxy):

Multumesc,dar prea tarziu din pacate

| brokxy a răspuns (pentru nuconteza331331):

Stiu ca este prea tarziu, dar spun asa pe viitor daca vei mai avea curaj si dorinta de a trimite cuiva, totusi nu toti barbatii sunt niste mitocani si gunoaie ca asta cu care ai vorbit tu.
Dar cel mai bine ameninta-l cu politia