| LanguageMaster a întrebat:

Ar putea fi eliminată eliberarea condiționată din Codul Penal?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ar putea fi eliminata dar ar putea fi schimbate conditiile, actualele conditii ce trebuie indeplinite mi se par ca sunt prea favorabile infractorilor.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

De ce nu poate fi eliminată?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

N-am spus ca nu poate fi eliminata, am spus ca nu cred ca ar putea fi eliminata.
In multe tari exista liberarea conditionata si aceasta este o recompensa pentru cei care sunt socotiti ca s-au indreptat.

| johnbucuresti a răspuns:

Eu as vrea sa stea la puscarie toti cei ce au de stat acolo pentru ca altfel se imultesc rau facatorii criminalii... carora le da drumu acasa ca au jucat tintar si ca i-au învâțat și pe alții să joace table

| NitanMarcel a răspuns:

Cred că e nevoie să-ți aduc aminte în ce țară trăimwinking