| anonim_4396 a întrebat:

Asa zisii senatori si parlamentari vin din diferite partide politice ( in afar de cei care sunt independenti "doar cu vorba" ),a face parte dintr-un partid politic se numeste a fi om politic, oare cati dintre asa zisii politicieni sunt calificati pentru aceasta meserie, cati dintre ei au studii politice?
Asa este ca suntem condusi de niste necalificati?
si mai facem galagie ca munca necalificata nu se plateste laughing (joke)

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Ce putem face, asta e viata. Asa e in Romania. Cum zicea un mare om de cultura, "daca am putea schimba ceva prin votul nostru, nu ne'ar mai lasa sa votam"...

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt curios cine a promovat aceşti necalificaţi. Ai fost la vot?
Sau votăm ca să ne amuzăm!

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

niciodata! dar am binevoit sa mananc si sa beau de pe urma lor asta ca sa le fac paguba