| anonim_4396 a întrebat:

Azi când treceam printre nişte blocuri, un grup de băieţei de 10-12 ani venea din direcţia opusă, iar unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân.Eu,nervoasă,mai ales că m-a şi lovit în piept când m-a apucat,i-am tras o palmă sănătoasă în secunda doi,iar el a picat cumva pe burtă. Imediat după,apare mumă-sa dintr-o scară de bloc şi se ia de mine.I-am explicat exact cum s-au petrecut lucrurile,dar nu prea i-a păsat de ce a făcut fiu-su,nu i s-a părut nu ştiu ce,a zis că "e doar un copil şi nu ştie ce face şi că ce minte am eu care sunt ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."
Apoi m-a ameninţat că îmi face plângere la poliţie.
Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta? Îmi poate face ceva poliţia?

122 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Cam greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

El da, in schimb. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i drept, a cam pişat ochii după ce l-am plesnit. laughing

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, asta e hartuire si ce ai facut tu s-a numit auto-aparare, maxim sa te cheme politia sa dai o declaratie, dar daca nu stie ma-sa nimic despre tine, cine esti, unde stai, nu se va intampla nimic, tu oricum din punct de vedere legal nu ai ce pati.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fost cam blândă cu el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Blândă? Dar chiar am dat cu sete. sad
Ce mai puteam să-i fac? Dă-mi idei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu va face plangere la Politie. In acest caz, poti declara ce ti-a facut el.

| Simpatic a răspuns:

Ma intreb ce faceai daca un tinerel de 18-20 de ani daca iti facea aceeasi chestie, il loveai sau ii dadeai nr de tel?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Îi spărgeam ouăle.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita, e legitima aparare, ma-sa poate lua amenda ca s-a repezit fi-su sa te bata.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu i as fi dat un pumn fix sub bărbie. Plăteam amenda dar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

La cât de aşchiuţă era ăla, cred că îl omoram cu un pumn. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar făceai un lucru pe care trebuia sa îl facă ma sa în ăștia 12 ani.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cine e răspunsul ăsta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Absolut nimic. Doar că dta să ai reflexele pregătite, să îl dobori când întinde mâna la fructul oprit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Pentru CristidinBucureşti.S-a dat la mine după răspunsul ăla şi cred că s-a supărat că nu eram interesată şi că l-am făcut "moşulică", apoi mi-a dat ignor.Cred că nu-i mai apar răspunsurile aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Dacă apucam să văd ce vrea să facă, nu mai ajungea el cu mâna acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești cum se zice - cu ochii în patru-, atunci ai reflex, nu apuci să vezi, că ai reacție automată de apărare. Exersezi asta pentru data viitoare.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine i-ai zis "moşulică". Mai ales că e şi cam suspect de... ceva cu fetiţe sub 18 ani.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Copii prostii fara minte, numa locu ala il nimerea un lab...u infect care gandeste cu p.a, masa proasta ia apararea lu fisu degeaba, are 12 ani la varsta aia ai destula minte, trebuia sa ii spui vreo doua, sa isi educe copilu prost si sa o certi si pe ea, politia nu are ce sa iti faca deoarece copilu e prost si tot pe masa o baga in belea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Şi eu care credeam că întreabă fetele ce vârstă au tocmai ca să nu se încurce cu vreo minoră, dar se pare că e exact invers.Nici nu mă miră, de când l-am văzut prima oară pe aici mi s-a părut ciudat.
A, acum m-am prins, omul caută fetiţe de 12 ani care poartă tocuri şi dressuri. straight face
De aia se tot dă la atâtea pe aici, că nu găseşte aşa ceva.

| Celcestietot a răspuns:

Da, poti avea probleme. Eh, Dumnezeul meu face dreptate, ghinion pentru tine, nu iti ramane decat sa te pocaiesti rapid.

| LoveSleep a răspuns:

Asta trebuia sa faci cand au venit ceilalti. Apoi cand a venit maica-sa.

https://www.youtube.com/watch?v=hHZvUeAdzeI

| anonimg a răspuns:

Animalele salbatice, ca asa este si acel puradel cu mama-sa, isi tin necuvantatorele langa ele ca altfel vor fi mancate de pradatori.
Este adevarat ca sunt impotriva violentei; dar in locul tau luam violenta de 10-12 ani si o aruncam direct peste gard, ca poate asa se mai educa si ea nitel.
Tu stai linistita ca politia nu iti va face nimic. In locul tau eu as reclama acel copil; in felul acesta maica-sa scotea niste bani din buzunar si data viitoare isi tinea plodul acasa.
Daca te ameninta, in secunda urmatoare ai sunat la politie fara s ate certi. Daca stai sa te certi cu animalele salbatice sa nu te astepti la dreptate.

| Jus7t a răspuns:

Trimite mi în privat poza cu sânul, vreau să văd dacă ți-a lăsat urme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Sânul meu este foarte bine acum, îţi mulţumesc pentru grijă.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Să îți dea Dumnezeu sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ai făcut tu voodoo pe mine, lasă-mă cu Dumniezo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Nu-l lasă Cel să-mi dea. sad