| anonim_4396 a întrebat:

Azi când treceam printre nişte blocuri, un grup de băieţei de 10-12 ani venea din direcţia opusă, iar unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân.Eu,nervoasă,mai ales că m-a şi lovit în piept când m-a apucat,i-am tras o palmă sănătoasă în secunda doi,iar el a picat cumva pe burtă. Imediat după,apare mumă-sa dintr-o scară de bloc şi se ia de mine.I-am explicat exact cum s-au petrecut lucrurile,dar nu prea i-a păsat de ce a făcut fiu-su,nu i s-a părut nu ştiu ce,a zis că "e doar un copil şi nu ştie ce face şi că ce minte am eu care sunt ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."
Apoi m-a ameninţat că îmi face plângere la poliţie.
Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta? Îmi poate face ceva poliţia?

122 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Data viitoare sa te înveți să nu mai dai in copii fie că te agresează într-un fel pentru că așa complici lucrurile, el te a agresat iar părinții pot fi trași la răspundere până când el poate face vârsta legală pentru a i se face dosar penal, doar că și tu poți fi băgată mai rău în asta pentru că ai lovit un copil
Din toata treaba asta ce ai câștigat? El? O să vadă el pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu le schimb, asta ar insemna ca imi sterg contul cu scopu de a face altul nou. Eu imi sterg contul cand nu mai am chef sa intru pe site. Pana acum s-a intamplat ca dupa un anumit timp sa am nevoie sa intru din nou fie de nevoie, fie din alt motiv. Nu ma intereseaza ca iti dai tu seama ca am mai avut un anume cont inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine Bloody, înţeleg atunci, am vrut doar să ştii că la orice cont pe care o să ţi-l mai faci, îmi voi da seama că eşti tu.

| Emazio a răspuns:

Daca iti face plangere la politie il baga pe fiisu in probleme laughing, tu nu o sa patesti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dat intr-un copil, cum iti permiti asa ceva?
Daca el te-a lovit din greseala in piept, crezi ca esti cu ceva mai presus de el daca l-ai lovit si tu? Nu esti cu nimic mai presus de el! A cazut pe burta din cauza ta, tu iti dai seama ca putea sa se raneasca grav?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Contul lui i-a fost sters de doua ori, nu si le-a sters singur! Insulta, jigneste si de aia dispare! O sa vezi ca incepe iar sa ma faca idiot, prost si asa mai departe, si chiar daca nu o mai face (ca sa nu plece iar), oricum asa a fost. Iti dai seama ca e el dupa atitudine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ete na, cum isi pemite, ii dadeam doua suturi in c de il zburam la 5 m. Sa se duca dracu sa se ia de altii, nu sa ma ia pe mine de san aiurea, sa faca rau stie, de ce nu mi-a dat un suc asa din greseala?! De ce face rau?
Pe mine m-a injurat unu si l-am pocnit ca lumea de a fugit dupa aia fara sa se mai intoarca cu privirea inapoi. Avea cam 14 ani cred dupa cum arata, trece pe langa tine "f morzii ma-ti", pai ce-i aia? Trebuie pusi la punct.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca aproape toata lumea te admira maxim pentru ce ai facut. Mi-e scarba sa vad cat de multa lume e perfect in regula cu agresarea unui copil.

Va intreb si eu asa pe voi, ce este mai grav? Un copil care greseste sau un adult care greseste? Daca voi laudati pe una de 20 de ani ca a palmuit un copil, atunci ce pretentii aveti de la copii sa nu faca la fel? Copiii sunt oglinda noastra! Noi trebuie sa fim un exemplu bun pentru ei.
Daca imi agresa mie cineva copilul, indiferent cine, eram in stare sa umplu de sange persoana respectiva. Nu avetii idee cat de dureror e pentru un parinte sa isi vada copilul agresat. Dar o sa intelegeti cand o sa va vina randul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cu ce esti mai presus de unul care te injura daca tu il pocnesti?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut. Vino si cu un contraargument daca tot ai considerat ca este potrivita acea evaluare la raspunsul meu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite asa, nu ma las calcat in picioare! Nu e normal sa ma injure aiurea, pe ce drept? Asa i-a trebuit, data viitoare sa nu mai faca, ca de aia face, ca stie ca multi gandesc ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexElektro1987):

Daca te votam pozitiv imi mai cereai argumente?

| AlexElektro1987 a răspuns:

NamelessUser, daca vezi asta mai bine iti puneai la nume UselessUser, cand ti se cere un argument nu esti in stare sa dai si blochezi persoana respectiva dar pe tastatura stii sa apesi si sa comentezi la intamplare.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde ți s-o fi părut ție că am lăudat-o?!? sau dacă nu atunci dă-mi un motiv pentru care ai crezut că e eronat să crezi că unii pot premedita o acțiune de „agresiune" ca să obțină ceva avantaje?!?
Ți-ai pus cumva întrebarea cum de a apărut așa dintr-o dată mămica „supărată"? Nu cumva stătea ascunsă după un tufiș, să vadă care îi atinge „podoaba" pentru că s-a simțit nașpa din cauza unei agresiuni mult mai „nevinovate"?!?
N-ai mai auzit de cazuri de genul ăsta, când un copil e pus să facă ceva rău / neplăcut etc. pe stradă, apoi apare „din senin" stolul de aparținători și nu poți scăpa de ei decât plătind?
Nu-ți doresc decât un lucru: să nu ai vreodată bafta să dai peste o astfel de gașcă, că nu prea te văd „in stare sa umplu de sange persoana respectiva."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am nicio obligatie sa imi justific voturile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Nu prea ma vezi in stare?
Nu ma cunosti personal in viata reala, asa ca abtine-te de la orice fel de afirmatie nesolicitata despre mine. Nu esti in masura sa vorbesti, nu stii nici cum ma cheama, cu atat mai putin alte chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti dadeam un vot pozitiv la un comentariu eronat, imi mai cereai argumente? "Nameless, nu vezi ce comentariu am lasat? De ce ai votat ca e folositor si inteligent?! Ia argumenteaza-mi!"

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Întrebarea era alta.
De abținut, mă abțin doar când vreau eu de când s-a stabilit că trăim într-o țară liberă și fiecare are dreptul să spună ce vrea, în limita bunului simț. De care, din câte văd, tu ai o rezervă relativ redusă. Ceea ce spune ceva despre tine, chiar dacă nu te cunoaștem în viața reală (nici că mi-aș dori asta!)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Macar eu nu as da intr-un copil.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu, de aia tot nu pricep motivele tale de a vota negativ.
Dar mă rog, după câte văd, nu are rost să mai insist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai,am dat într-un copil,extraordinar,ce nemernică sunt.
Plodul a venit din senin şi m-a apucat de sân.Ce era să fac? Să-i zic "mă,copile,nu-i frumos ce ai făcut blablabla" sau să stau cuminte şi să-l las să se joace cu ei că na,e copil şi are şi el curiozităţi? Am o prietenă care a mai păţit aşa ceva tot cu nişte ţânci,dar spre deosebire de mine nu l-a lovit pe ăla care s-a repezit la ea,ci doar i-a atras atenţia că nu e frumos ce a făcut şi ghici ce? Ăia au început să râdă şi să-i scoată limba.Aşa păţeam şi eu acum dacă nu îl pocneam.Şi mă bucur că am făcut-o pentru că a fost o lecţie mai dură pentru el şi nu cred că o să mai facă aşa ceva cu vreo fată pe viitor,nici el şi nici prietenii lui care au rămas blocaţi.În schimb,ăla care doar a fost certat de prietena mea, cine ştie de câte fete s-a mai atins.Şi prietenii lui la fel.
Singurul lucru care nu aş fi vrut să se întâmple, ar fi fost să dea naibii cu capul de asfalt şi să rămână lat acolo, în rest, chiar nu îmi pare rău dacă s-a învineţit şi şi-a julit genunchii şi coatele.Tocmai de asta, pe viitor, dacă mi se mai întâmplă, cred că o să-l ţin cu o mână ca să nu mai cadă atunci când îl troznesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

La asta nu m-am gândit.Parcă prea repede a apărut mă-sa.În câteva secunde a fost acolo.Eu bănuiam că stătea la parter şi o fi avut geamul deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da! Puteai sa ii spui ca nu e frumos ce a facut! Puteai sa ii spui sa te lase in pace!
Daca iti facea asa unul de varsta ta sau mai mare puteai sa ii dai cate palme vrei. Dar nu intr-un "plod" care probabil iti ajungea saracu pana la umar... nu stiu, mie mi-ar fi mila sa dau intr-un copil. De fapt nici nu ma pot supara pe un copil, sau sa ii iau in serios toate prostioarele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E grav cand esti o femeie hartuita sexual de un copilas (minor), e grav asta. Asta nu vedeti niciodata ca fiind problema, adica voi mereu sunteti "da-o *** de * ca e vina ei ".
Dar pare ca hartuiala sexuala (la fete) nu este vreo problema, ci absolut normala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e grav, grav ar fi sa fi sărit toți pe ea și s-o violeze.
Aia e grav, problema e când te crezi Smart doi că dai intr-un puradel sau cineva mai slab ca tine, fie el de sex masculin sau feminin.
Daca cineva de vârsta ta, dar sa zicem mai mic și mai ușor cu vreo 30-40 kg face figuri. Și te atinge, nu îți rezervă nici un drept să-i fwti una din fundul curții până cade de nu se mai aduna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am dat în el ca să mă cred eu mare "smardoaică", a fost pur şi simplu reacţia mea pe moment la nervi, însă pe care nu o regret nici acum.Singurul lucru pe care era bine să-l fac, era să nu-l las să cadă pentru că putea să dea naibii cu capul de asfalt şi acolo să rămână, iar atunci chiar că aveam probleme.Nu contează că are 30 de kile,atâta timp cât ştie să se repeadă la nişte ţâţe,eu nu îl mai pot vedea ca pe un copil şi îl tratez ca atare. Dacă eu merg pe stradă, nu are nimeni dreptul să vină să mă atingă pe unde vrea muşchiul lui, iar cine îndrăzneşte s-o facă, trebuie să suporte consecinţele, nu contează că are 80 de kile sau 30.
Plus că loviturile în sâni sunt periculoase, iar el a reuşit să mă strângă destul de tare când m-a apucat că de aia m-am şi enervat atât de tare, acum sper doar să nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ţi-ai şters răspunsul de mai sus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva cu o gandire corecta!

| StrongHeart a răspuns:

Ai fost copil si tu? Mai stii cum era? Eu faceam lucruri mult mai grave la varsta lor, deci lasa-i sa vb ce vor online, asta e treaba adminilor, nu a utilizatorilor.

| mgtow a răspuns:

Nu iti face nimic. Aia isi apara odrasla si ameninta atat