| anonim_4396 a întrebat:

Azi când treceam printre nişte blocuri, un grup de băieţei de 10-12 ani venea din direcţia opusă, iar unul dintre ei s-a repezit la mine şi m-a apucat de un sân.Eu,nervoasă,mai ales că m-a şi lovit în piept când m-a apucat,i-am tras o palmă sănătoasă în secunda doi,iar el a picat cumva pe burtă. Imediat după,apare mumă-sa dintr-o scară de bloc şi se ia de mine.I-am explicat exact cum s-au petrecut lucrurile,dar nu prea i-a păsat de ce a făcut fiu-su,nu i s-a părut nu ştiu ce,a zis că "e doar un copil şi nu ştie ce face şi că ce minte am eu care sunt ditamai capra de mă apuc să dau într-un copil."
Apoi m-a ameninţat că îmi face plângere la poliţie.
Deşi nu prea cred, dar totuşi, pot avea probleme din cauza asta? Îmi poate face ceva poliţia?

122 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai luat de omul care il are pe Dumnezeu, rau ai facut. Vrei sa ma rog pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Deci acum Dumnezeu îţi aparţine ţie?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles, citeste din Biblie ca s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu mersi.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca citesti, iei foc de la ce draci ai in tine, iti inteleg frica. Asta este. Respingerea informatiilor inseamna incultura, nu o zic la general, ci tiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

M-ai făcut din nou incultă,gata,m-ai rănit, mă duc să-mi tai venele de la atâta amar. rolling on the floor
Nebună la cap sau doar o curioasă de-a dreptul masochistă ar trebui să fiu ca să nu resping o carte ca asta după ce văd efectul pe care îl poate avea asupra unora, cum eşti şi tu.Şi nu, nu eşti singurul creştinopat cu care am avut ocazia să intru în contact.
O tot dai pe aici cu cititul Bibliei de parcă ar fi unica realizare a vieţii tale.Te cred în stare să zici că dacă citeşti Biblia, nu mai ai nevoie să citeşti nimic în viaţa asta, că Biblia face cât toate cărţile care au fost şi vor fi scrise pe lumea asta. rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vedere dubla de spui ca,, M-ai făcut din nou incultă''? Crezi prost.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai procedat corect, din punctul de vedere.
Sub nici o forma nu trebuie tolerat si incurajat asa ceva. indiferent de varsta "agresorului".

Insa ai grija, ce te faci daca vine un vlajgan de 20-30 de ani si face asta? In acel caz trebuie sa reactionezi altfel, insa tot fara a incuraja si fara a deschide un conflict direct pe moment. Eu daca as fi fata, clar as face plangere la politie daca as fi in locul tau.
Poate sa bata femeia aia campii cat vrea, tu ai fost victima, fiu-sau a facut ce nu se cuvine, ca atare a primit tratament.
Ai doar grija data viitoare sa nu dea cu capul de beton, asfalt sau alte suprafete tari, ca ramane naibii lat si apai sa vezi "minuni".

Am asistat la o scena asemanatoare in Germania, ambii aveau cam 18 ani, si tot cu sanii a fost treaba.
Fata doar s-a uitat urat la el si i-a zis ca NU se cade asa ceva... respectivul a inteles si a intrat in pamant...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

în 18 Septembrie | Celcestietot a răspuns (pentru Hyacinth):
In traducerile Biblice nu este gresit sa vorbesti asa, vezi ca nu stii. Asta-i dovada ca toti incultii intra aici pe site, excluzand cativa utilizatori happy. Iarasi supica disperata iti comenteaza, of, of laughing.

+în privat, dar nu o să pun mesajul aici ca să nu te supăr şi să te apuce dracii pe aici, sensibilos mic ce eşti, dar te poţi uita tu singurel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Păţesc destul de des mizerii de genul şi nu prea am chef să fac plângeri la poliţie pe bandă rulantă.Pe ăia mari i-am potolit până acum cu şuturi în OO.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am scris, dar atat de mult nu ma interesezi. Privatul este scos din context, la fel cum au fost si alte mesaje de-ale unor persoane de pe aici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu mai am speranțe în umanitate dacă și la o întrebare de genul ăsta ești trimisă să citești Biblia.

Trebuia să-i spui animalei să-ți pupe mâinile că i-ai educat copilul, nu cred că o să mai aibă curaj să se apropie așa periculos de-un sân prea curând laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Direct la inimă s-a dus asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Păi cum să nu fiu trimisă s-o citesc? Nu conţine Biblia toate tainele Universului?
Şi dacă eşti constipat de o săptămână, tot în Biblie se află răspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de serios va fi, ca uneori oamenii dau din gura fara actiune.
Poti sa contactezi tu protectia copilului daca ai copii probleme pe acolo. Dar trebuie sa faci cumva sa eviti partea cu tu "ai lovit". Daca din intamplare cunosti pe cineva sau iti permiti, poti cere sfatul unui avocat. Dar conteaza si statutul social al vostru ca persoana mai importanta va fi cea in stare sa ia treaba in serios schimband ceva. Daca sunteti amn2 oameni de rand, e posibil sa faca mult scandal pe la vecini, nu sa ajunga la politie. Acum depinde si cum te intelegi cu persoana aia.

| StrongHeart a răspuns:

Pe mama lui de ce ai iertat-o? Trebuia luata si ea la palme.
Eu asa as fi facut.
https://www.youtube.com/watch?v=v62QkD_q1bs&ab_channel=Redman

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Brilianta judecata din spatele respingerii Bibliei. Esti foarte inteligenta.

| Frank51 a răspuns:

Data viitoare eu zic sa folosesti un pistol cu electrosocuri, daca ma-sa nu il poate educa, trebuie sa o faca altii!

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ca nu esti crestin. Dar il urmaresti pe Celcestietot sa ii iei apararea peste tot.
Sunteti prieteni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Oh,adică era ironic mai sus? Ce dezamăgire... sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Imediat dupa ce am postat raspunsul, ai aparut si tu sa inventezi chestii despre mine suparat ca m-am luat de tine acum cateva zile din pricina idiotiilor pe care ai putut sa le spui.

Tu esti cel care urmareste lumea pe aici.

Mi-au fost sterse raspunsurile de la intrebarea ta. Nu-ti ajunge? Treci peste si sa nu ma mai urmari nascocind chestii. Ce crezi ca castigi daca o sa continui sa faci asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,Bloody,tu eşti.Chiar mă gândeam unde ai dispărut iar.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stau sa urmaresc conturi de 50 de raspunsuri
De ce e nevoie sa fii asa suparat si sa te rastesti la toata lumea
Nu tine religia cald la suflet?

| programator010experimentat a răspuns:

Nu. Copilul este devina in cazul acesta. Cu suficiente dovezi, copilul va avea probleme.

| Adry05 a răspuns:

Mă îndoiesc, cum dovedește ce s-a întâmplat în primul rând? filma? dacă erau camere oricum se vede că el a venit primul și te-a deranjat, nu e ca și cum te-ai dus tu din senin la el să-i dai o palmă. nici nu vreau să mă gândesc ce specimen iese din ăla cu asemenea mamă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Ti-ai facut aparitia aici dupa 3 pagini, ai raspuns doar la ce am scris eu, iar in replica ta amarata n-ai facut decat sa nascocesti chestii despre mine. Si vrei sa cred ca e pura intamplare ca ai venit aici sa te bagi in seama cu mine. Si nici cacatelul tau de raspuns n-are legatura cu ce s-a intamplat zilele trecute.

Acum te-ai intors sa imi imputi chestii de care din nou, doar tu suferi.

Bai anus cu manute ce esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am şi eu o întrebare la tine.De ce îţi tot schimbi conturile? Nu e ca şi cum nu te-aş putea recunoaşte după câteva răspunsuri.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

As fi vrut sa ii raspund si prietenului tau. Dar ma ignora. Numai voi doi ati raspuns pe langa subiect.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

„Şi dacă eşti constipat de o săptămână, tot în Biblie se află răspunsul."
===
Ba chiar găsești și cu ce să te ștergi, dacă ai rezolvat problema după ce ai citit paragraful potrivit...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este stalker, nu are ce face cu viata lui, decat sa urmareasca utilizatorii pe TPU si sa raspunda anapoda, este troll, doar uita-te la username.