| AlexiaTiran2992 a întrebat:

Azi un băiat a plecat cu un vecin pentru că a avut treabă în oraș și șoferul microbuzului a văzut cum s-a urcat in alta mașină. Acum acel băiat a urcat în microbuz vrând să meargă acasă seara iar șoferul a început să țipe la el și să-l dea afară. Se poate numi infracțiune ce a făcut șoferul?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de un elev si microbuzul era unul scolar.
Ce a facut soferul nu este infractiune, este doar o abatere disciplinara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| anonim3248 a răspuns:

Nu este nimic că microbuzul este al unei firme care face curse

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Șoferul nu e obligat să ducă călători pe care nu îi vrea.

| Corina3434 a răspuns:

Am inteles ca l-a injurat si agresat pe sofer. Da este infractiune. Soferul poate depune plangere penala.

| suntserios a răspuns (pentru Corina3434):

De unde ai înțeles tu asta?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Corina3434):

Taman invers!

| Corina3434 a răspuns (pentru suntserios):

Cunosc colegul acestui elev.

| Corina3434 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu fata cu parintii munti.

| Alexzzzzzzzz a răspuns:

Pai da normal cine *** e soferu ala sa latre rolling on the floor eu am voie sa merg cu cine vreau, tu ca sofer esti platit sa conduci nu sa faci comentarii despre cine se urca sau nu.