| andreiandrei20073 a întrebat:

Bun, deci mi-a zis politistul sa fac prima la dreapta, am semnalizat m-am asigurat si am schimbat banda din timp, dupa am dat semnal dreapta si era sageata verde intermitent la dreapta, am cedat trecerea dupa imi zice ca, n-ai stat la semafor, vi se pare normal asa ceva? straight face

6 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Martorul e pus acolo tocmai ca să nu existe abuzuri. Dacă ştii că ai mers regulamentar nu văd de ce nu ai rezolvat situaţia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu stii regulile de circulatie ce sofer o sa fi? Politistul intentionat te induce in eroare ca sa vada daca tu stii, dar se vede ca nu stii. Mai invață nu se ia din prima carnetul de sofer.

| andreiandrei20073 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si ce n-am stiut? i-am spus de 3 ori ca era sageata verde intermitent la dreapta

| andreiandrei20073 explică (pentru andreiandrei20073):

Si mi-a scazut 9 puncte, motiv nerepecatarea culorii semaforului.

| darrio2007 a răspuns (pentru andreiandrei20073):

Vrajeala. Daca ai dat prioritate la pietoni si cui mai trebuia, te-a picat pentru ca asa a vrut el. L-ai „atentionat" cu ceva?

| andreiandrei20073 explică (pentru darrio2007):

Nu. asta zic si eu