| Roxm a întrebat:

am o intrebare. Am dat sala saptamana asta si la examenul pentru oras trebuie sa merg peste 3 săptămâni doar atunci au fost locuri. Si mie in 8 imi expira dosarul si daca ma pica la oras pot sa mai dau încă o data cu dosarul expirat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum iti "expira dosarul"?
Poti sustine examinarea, atat pentru proba teoretica, cat si pentru cea practica, in termen de 1 an de la terminarea scolii de conducere. Fata de aceasta nu iti poate "expira dosarul" decat daca ai sustinut examinarea in ultima luna a perioadei de 1 an. Si nici macar nu spui in ce luna este data de 8.

| Roxm explică:

3 decembrie dau traseu si in 8 expira dosaru

| Ioandelasal a răspuns (pentru Roxm):

Mi-ai raspuns doar pe jumatate. Nu mi-ai spus cum iti "expira dosarul". In 8 decembrie se implineste 1 an de la terminarea scolii de conducere?