| alex951 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari.La 18 ani trebuie sa schimbi buletinu?
Si la ce varsta poti sa dai de permis (eu am auzit ca poti sa dai pentru permis cu 3 luni inainte de ziua ta (inante sa faci 18 ani) ca sa iei permisu chiar de ziua ta)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, trebuie sa preschimbi cartea de identitate (n-ai buletin).
2.Pentru permis poti da examenele dupa implinirea varstei pentru categoria care o vrei (varstele difera), daca intrebi de categoria B atunci dupa ce ai implinit 18 ani. Doar scoala de conducere o poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei.

5 răspunsuri:
| MishalufLv a răspuns:

Da se poate si iti da permisul in mana dupa implinirea celor 18 ani :d

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru MishalufLv):

Eu stiam ca poti invata pentru permis pe la 16 ani si cumva la 18 sa dai examenulsau ceva de genu thinking

| MishalufLv a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Poti invata si de la 14 ani daca vrei dar nu ai cum sa te inscrii la scoala... ori cum ai zis tu cu 2 sau 3 luni inainte sau dupa implinirea celor 18 ani happy

| Andreeiutzav a răspuns:

Buna happy Da la 18 trebuie sa-l schimbi happy Deoarece iti schimbi fizionomia de la varsta de 14 la 18 ani, si faza cu permisul am auzit si eu asa ceva, deci cred ca asa este, oricum bafta la examenul de permis ( in caz ca il vei sustine curand )

| 777777777777 a răspuns:

◦4 ani daca ai varsta intre 14 si 18 ani
◦7 ani daca ai varsta intre 18 si 25 de ani
◦10 ani dupa ce ai indeplinit 25 de ani
◦permanent dupa ce ai indeplinit 55 de ani.
asta e valabilitatea buletinului in functie de varsta ta